Čo robí konope také cenné?

Rastlina konope si v posledných rokoch získala na popularite – alebo skôr: znovu si ju získala. Rôznorodá kultúrna rastlina bola efektívne využívaná už v starovekej Číne a ponúka ľuďom a zvieratám množstvo možností využitia.

Konope je akousi superpotravinou plnou vitamínov, stopových prvkov a minerálov. Rastlina konope má cenné aminokyseliny, nenasýtené mastné kyseliny ako omega 3 a omega 6 v optimálnom pomere, železo, vápnik, horčík, draslík, fosfor, síru, zinok – všetko v ľahko dostupnej, organickej forme.

A semená?

Drobné, orieškové konopné semienka obsahujú aj mnoho dôležitých vitamínov, ako je vitamín A, vitamín B1, B2 a B6, vitamín C, vitamín D a vitamín E. Tieto životne dôležité látky môžu podporiť prirodzenú metabolickú silu a imunitný systém vášho štvornohého psa. priateľa (a samozrejme tvoj vlastný). Konope je tiež veľmi dobrým zdrojom zinku. Zinok dokáže vybudovať až 80 enzýmov, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu a prirodzenú metabolickú funkciu.

Nenápadné konopné semienka pozostávajú z mnohých rôznych zložiek: od sacharidov a bielkovín až po vitamíny a mnoho ďalších živín. Konopný orech (dobre zabalený v škrupine) je veľký asi 0,3 centimetra a (obsahuje) približne 30 % zo sacharidov, bielkovín a tukov – plus vitamíny a stopové prvky opísané vyššie. Výsledkom je, že malá vitálna látková bomba je ľahko stráviteľná a začína tam, kde váš kôň potrebuje podporu.

A: konope je jedna z mála olejnín, ktorá obsahuje vzácnu kyselinu gama-linolénovú. Táto kyselina gama-linolénová sa nachádza napríklad aj v riase spirulina alebo v pupalkovom oleji, nie však v bežných olejoch (ako je ľanový olej, slnečnicový olej a pod.) a je pre telo veľmi dôležitá.

Na čo môžete použiť konopné semienka so svojím štvornohým priateľom:

  • Na podporu tráviaceho systému
  • Pri žalúdočných problémoch a vykoľajenej črevnej flóre
  • Na posilnenie prirodzenej funkcie kĺbov
  • Na podporu budovania svalov
  • Na podporu prirodzenej funkcie pokožky
  • Na posilnenie dýchacích orgánov
  • Pre krásnu srsť a dobré kopytá
  • Pre všeobecné blaho
  • Ako prírodný doplnok minerálnych a životne dôležitých látka

Aký je najlepší spôsob kŕmenia semien kanabisu?

Konopné produkty by ste mali kŕmiť vždy pomaly, aby si organizmus vášho miláčika zvykol. Spravidla by ste mali začať s 20 g konopných semienok a potom dávku zvyšovať každý týždeň, kým nedosiahnete odporúčanú dennú dávku (môže to byť veľmi individuálne – neváhajte nás kontaktovať).

Vo všeobecnosti kone milujú konope a najmä chrumkavé semienka. Ak váš kôň odmieta konope, môžete ho primiešať do krmiva, alebo môžete počkať deň alebo dva a skúsiť to znova. Ak máte štvornohého kamaráta so zlými inštinktmi na kŕmenie, ktorý je v podstate veľmi vyberavý, môžete si konope osladiť trochou jablkového džúsu, bylinkovým čajom alebo jablkovou omáčkou, aby chutilo. Na chuť si spravidla po veľmi krátkom čase zvyknú aj veľmi vyberaví štvornohí kamaráti.

Záver

Konopné semienka sú geniálne vitamínové bomby životne dôležitých látok a prirodzeným spôsobom podporujú našich štvornohých priateľov. Nižšie nájdete krátky súhrn našich troch produktov z konopných semien (semená, konopný olej, konopné tyčinky obrázok plus odkaz na kúpu)

Zdieľajte tento článok
Pozrite si aj ďalšie články

BIO KVALITA

Všetky naše produkty spĺňajú náročné kvalitatívne kritériá

VYROBENÉ V RAKÚSKU

Všetky produkty KALISS sú vyrábané v Rakúsku zo súrovín pochádzajúcich z krajín EÚ

DOPRAVA ZADARMO

Nakúpte v našom e-shope aspoň za 99 € a máte od nás dopravu zadarmo